Artykuł matura angielski przykład

Pobierz

Artykuł może zawierać́ elementy opisu, sprawozdania, recenzji, komentarze odautorskie, ocenę̨ faktów, elementy opinii oraz może także podejmować próbę̨ kształtowania opinii czytelników.Przydatne wyrażenia przy pisaniu artykułu - matura z angielskiego.. Napisz list do tej szkoły, w którym: • poprosisz o przesłanie informacji na temat rodzajów kursów i zakwaterowania, • podasz informacje o tym, jak długo uczysz się angielskiego i jaki jest twój poziom znajomości tego języka,23.. Schemat artykułu (Article) Nagłówek:Napisz krótki i chwytliwy nagłówek, aby zachęcał do przeczytania artykułu np.. Artykuł - matura.Poniżej przedstawiamy przykładowy list, rozprawkę i artykuł przed maturą 2020 z rozszerzonego angielskiego.Artykuł publicystyczny - angielski matura W artykule publicystycznym autor wyraża swoje stanowisko wobec problemu/zjawiska społecznego.. ściągnij mp3.. Artykuł to jedna z form wypowiedzi pisemnych, które pojawiają się na maturze rozszerzonej.. Oczekiwania.. Wstęp: Przedstaw temat i/lub swoją opinię.. Jeśli zwyczajnie wypełnisz treścią główne części artykułu (nagłówek, wstęp, kilka zdań rozwinięcia i podsumowanie), to naprawdę osiągniesz limit słów bez większego wysiłku.Jak napisać artykuł w języku angielskim.. Artykuł publicystyczny po angielsku - przykład 1. czekając w kolejce.For instance - Na przykład..

Podsumowanie artykułu.

Przykładowy artykuł.Twój artykuł na maturze z angielskiego ma mieć między 200 a 250 słów, a to naprawdę niedużo.. Za poprawnie napisany artykuł można otrzymać maksymalnie 13 punktów (to aż 26% całego wyniku!).. Napisz artykuł na stronę internetową szkoły, w którym zrelacjonujesz przebieg akcji oraz przedstawisz i uzasadnisz swoje stanowisko w tym konflikcie.Poniżej prezentujemy wzór artykułu maturalnego po angielsku z elementami rozprawki - jest to najczęściej wybierana forma artykułu podczas egzaminu maturalnego.. Artykuł po angielsku.. Mówienie na maturze dzielimy na rozmowę wstępną, odgrywanie ról, rozmowę na podstawie ilustracji, oraz rozmowę na podstawie materiału stymulującego.. Możesz też na przykład wpleść przysłowie i właśnie wokół niego uwić intrygujący wstęp (Actions speak louder than words.. rozpocznij naukę.. Idealne dla słuchowców - zamień swoje słówka w audiokurs i ucz się: podczas jazdy autobusem czy samochodem.. W Twojej szkole wprowadzono zakaz używania telefonów komórkowych.. Wstęp - krótkie wprowadzenie tematu sugerujące charakter artykułu.Artykuł publicystyczny w języku angielskim - Matura 2016.. All things considered - Po rozważeniu tego wszystkiegoMocne i słabe strony.. Młodzież zorganizowała akcję protestacyjną.. Umiejętności.. Pozwól innym się poznać, przekaż im część siebie i też i skorzystaj z wiedzy innych osób - czytaj i pobieraj artykuły, ..

Napisz artykuł w języku angielskim.

Przykładowe słówka: education (wykształcenie), higher education (wykształcenie wyższe), bachelor (licencjat), master (magister), certificate (certyfikat), diploma (dyplom), thesis (praca pisemna), graduate from (ukończyć szkołę), faculty (wydział), skills (umiejętności), competencies (kompetencje), .Czytaj darmowe opracowane artykuły po angielsku do matury, FCE, TELC, IELTS oraz innych egzaminów.. Poradzimy Wam jak podejść do mówienia, aby osiągnąć dobry wynik.. Rozwinięcie: 2-3 paragrafy odnoszące się do dwóch rzeczy podanych w poleceniu z zadania.Elementy składające się na artykuł publicystyczny po angielsku.. Poznaj słówka na poziomie B1 i pobierz ćwiczenia.Wymień się energią - opublikuj swój artykuł z wiedzą lub inną treść.. 0 20 fiszek support.. Kryteria oceniania artykułu na maturze rozszerzonej to:Nowa matura niesie ze sobą nowe formy pisemne m.in. artykuł publicystyczny.. Sprawdź opis, przykłady i wyrażenia do matury pisemnej na Gettin' Englishnaukę angielskiego w Wielkiej Brytanii.. na spacerze z psem.. Tytuł (nagłówek) - chwytliwy, powinien nawiązywać do treści artykułu.. Polecenie: Brałeś udział w szkolnej dyskusji na temat technologii w naszym życiu i jej wpływie na ilość czasu, jaki mamy na najważniejsze rzeczy, w tym związki z innymi ludźmi.Na przykład, możesz zadać pytanie (Have you ever wondered… - Czy kiedykolwiek się zastanawialiście…), albo przywołać jakiś cytat (As Plato said:… - Jak powiedział Platon: …)..

Przykład artykułu w języku angielskim.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt