Krzywa cukrowa wyniki forum

Pobierz

Otóż, wykonałam badanie krzywej cukrowej w labolatorium przyszpitalnym.. proszę o odp nigdy nie mialam problemu z cukrem.. Badanie wykonują także kobiety w ciąży, gdyż znajdują się w grupie wysokiego ryzyka rozwoju tej groźnej i przewlekłej choroby.. ; Cukrzycę sugeruje wynik powyżej (lub równy) 126 mg/dl (7.0 mmol/l) na czczo.. Przez anda9, 37 minut temu w Ciąża, poród, macierzyństwo i wychowanie dzieci.. Polecane posty.. Nie robiłam krzywej w 24tc.Wynik badania krzywej cukrowej jest prawidłowy, jeśli poziom glukozy w 120 minucie po wypiciu roztworu glukozy będzie mniejszy niż 140 mg/dl.. Prawidłowe wyniki krzywej cukrowej w ciąży są następujące: krzywa cukrowa na czczo: 3,9-5,5 mmol/l (70-99 mg/dl),Wczesne objawy cukrzycy typu 2.. Nie jest to jednak jednoznaczne z chorobą.. Należy wykonać dodatkowe badania.. jestem w 24 tyg ciązy.. anda9 46.27 Marzec 2020. ; Jeśli zaś chodzi o stężenie po 2-godzinnym .Krzywa cukrowa - wyniki i interpretacja.. Wynik wygląda tak: na czczo 71, po 1h - 115 a po 2h - 129 - czyli w normach, ale wydaje mi się, że po 2h powinno maleć w stosunku do pomiaru po 1h.. Diagnostyka cukrzycy.. także w mojej rodzinie nie ma cukrzykówWitam!. Robiłem test na krzywą cukrową i insulinową dzisiaj mam wyniki cukrowej i są złe z tego co mi się wydaje ale nie jestem pewnien powinien cukier chyba wzrosnąć i spaść natomiast u mnie wygląda to tak RANO: Glukoza na czczo (obciążenie 75g glukozy) mg/dl 97.8 70.0 - 99.0 PO 1H: Glukoza po 1h mg/dl 87.7 do 200.0 Po 2H; Glukoza po 2h .Witam, chciałam sprawdzić czy mam może cukrzycę lub insulinooporność..

wyniki krzywej cukrowej w ciąży | WP abcZdrowie.

Pozdrawiam, Ewa i Lipcowy Cypisek (3.7.2004)Witam, chciałabym prosić o interpretację wyników badania krzywej cukrowej.. Czy takie wyniki, w zasadzie juz ponad norme oznaczaja cukrzyce ciazowa i powinnam zglosic sie do diabetologa?. Do najwcześniej dostrzeganych, a zarazem najłagodniejszych objawów cukrzycy typu 2. zaliczyć można suchość w ustach oraz wzmożone pragnienie (polidypsja) i jako jego konsekwencję - zwiększone oddawanie moczu (poliuria).. insuliny jeszcze nie odebrałam, ale glukozę tak.. Udostępnij Nowy temat Wyślij odpowiedź .. Szacuny 10942 Napisanych postów 50239 Wiek 28 lat Na forum 21 lat .Re: Krzywa cukrowa i moje wyniki.. Niska wartość stężenia glukozy, czyli poniżej 70 mg/dl w krzywej cukrowej, może wskazywać na hipoglikemię i początki cukrzycy.. Miałam ostatnio dziwną sytuację z labolatoriach.. Wyniki krzywej cukrowej: 111,4 na czczo, 111,5 po 1h od wypicia 75g glukozy i 94,2 po 2h od podania glukozy.. Szybkie pytania bez logowania.. Jest.. Wychodząc z domu, 45 minut przed pobraniem krwi, wynik z glukometru wskazał 90.A moj lekarz stwierdzil ze nie ma potrzeby robic mi krzywej- skoro wszystkie wyniki mam bardzo dobre, dobrze sie czuje i odzywiam nie przesadzajac z weglowodanami (bo tak naprawde jakby cokolwiek wyszlo to i tak tylko dietke stosowac trzeba), wiec bardzo jestem szczesliwa, ze mnie ta "przyjemnosc" ominelaRóżne wyniki z labolatorium, a krzywa cukrowa..

wyniki na czczo i po 1 godz są w normie.

Test OGTT polega na wykonaniu pomiaru poziomu cukru na czczo, a następnie spożyciu roztworu glukozy oraz dwukrotnym oznaczeniu poziomu glukozy - po upływie 60 i 120 minut od momentu pierwszego badania.Krzywa cukrowa.. Natomiast wyniki krzywej insulinowej: 10 na czczo, 79,3 po.Wyniki badań krzywej cukrowej w ciąży.. słowa kluczowe: interpretacja, wyników, krzywej, cukrowej.. dzisiejsze wygrane w eurojackpot; pzhgp wyniki ogólnopolskie; piła wyniki głosowania; wyniki losowania .Badanie krzywa cukrowa robiona we wrześniu: Glukoza na czczo (pkt 0) 80,73 mg/dl Glukoza po 1 godz. (pkt 1) 174,01 mg/dl Glukoza po 2 godz. (pkt 2) 151,40 mg/dl Dostałam skierowanie na ponowne badanie oto wynik: Glukoza na …Krzywa cukrowa - niskie wyniki.. O ile mi wiadomo, ten wynik powinien miescic sie w nastepujacych normach: po 1h nie powinien przekraczac 180 ml/dL po 2h nie powinien przekraczac 140 ml/dL.. Wg nowych zaleceń podany wynik.. do lekarza idę dopiero w czwartek, a chci.witam, jestem w 26tc i wczoraj miałam wykonywany wynik obciążenia glukozą 75g.. Najlepiej jak pokazesz wynik lekarzowi, na pewno najlepiej Ci doradzi.. Ja cukrzycę ciążową miałam stwierdzoną na podstawie dwóch wyników na czczo, które były nieprawidłowe.. czy wynik 140 po 2 godz w krzywej cukrowej 75 to juz cukrzyca..

...Różne wyniki z labolatorium, a krzywa cukrowa... Witam serdecznie.

Archiwum forum "Jestem w ciąży" Moderatorzy .. Cześć jestem tutaj pierwszy raz,ponieważ zmartwiły mnie moje wyniki.Robiłam krzywą 50g i naczczo miałam 91-a po godzienie 168.Martwie sie ponieważ babka w zabiegowym mowiła mi że powinnam miec ponizej 140 -no u mnie 28 za dużo.Niby na wyniku pisze norma do 200 ale ja .Krzywa cukrowa - skutki uboczne i powikłania Krzywa cukrowa zwykle nie powoduje żadnych skutków ubocznych poza niewielkim siniakiem, który może pojawić się w miejscu wkłucia igły.Rzadko może dojść do obrzęku żyły, z której pobierana jest krew; zwykle ustępuje w ciągu kilku dni.. Niektóre osoby z powodu bardzo słodkiego smaku glukozy, którą trzeba wypić w czasie badania .Krzywa cukrowa ciąża.. Oto wynik: glukoza na czczo - 100 mg/dl, glukoza 60' - 144 mg/dl - to badanie wykonywane rok wcześniej wynosiło 128 mg/dl, glukoza 120' - 114 mg/dl.75 g glukozy - czyli krzywa cukrowa.. Wyniki: 1) 97, 2) po 1 h 171, 3) po 2h 124.. Dziwi mnie,że po 2h wynik jest wyższy niż po 1h.. Hashima Forte 30 kapsułek .. Polidypsja spowodowana jest wysokim stężeniem glukozy we krwi, które organizm .Witam, proszę o interpretację wyników krzywej cukrowej i krzywej insulinowej..

Śmiesznie troszkę, bo za 1 razem wyniki są b. dobre, a za chwilę już trochę podwyższone..

Wszystko na temat: wyniki krzywej cukrowej .Krzywa cukrowa (inaczej: krzywa glikemiczna, doustny test obciążenia glukozą, test OGTT) to badanie, które wykonuje się u osób z podejrzeniem cukrzycy typu 2. i cukrzycy ciążowej.. Zrobiłam krzywą cukrową i insulinę na czczo.. Jeśli poziom glukozy po tym upływie czasu będzie mieścił się w przedziale od 140 mg/dl do 199 mg/dl, wtedy będzie można rozpoznać nietolerancję węglowodanów, czyli stan, który stanowi .interpretacja wyników krzywej cukrowej - Forum SFD.. Wynik prawidłowy dla stężenia glukozy we krwi na czczo powinien wynieść poniżej 100 mg/dl (5.6 mmol/l).. 25.10zł .krzywa cukrowa - ForumGinekologiczne.pl .. krzywa cukrowaKrzywa cukrowa potoczne określenie na doustny test tolerancji glukozy wykonywany w diagnostyce cukrzycy.. Nic nie jadłam ani nie piłam, siedziałam.. Jednym z podstawowych badań, które powinni .Forum > II trymestr > Krzywa cukrowa Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!. ; Nieprawidłową glikemię na czczo oznaczają wartości z zakresu 100 - 125 mg/dl (5.6 - 6.9 mmol/l).. Oceń ten wątek: AUTOR.. Miałam je robione w 13-14 tc, dostałam glukometr, mierzę cukier zgodnie z zaleceniami, trzymam się wytycznych diety cukrzycowej.. Sprawdź, na czym polega krzywa cukrowa, jak się przygotować do badania, a także jakie wyniki świadczą o cukrzycy.Jak interpretować wyniki krzywej cukrowej?. WIADOMOŚĆ.. Mam 25 lat.. Normy cukru we krwi - przygotowanie do badania i jego wykonanie, wskazania do badania, test doustnego obciążenia glukozą, normy u kobiet w ciąży.. robiłam krzywą cukrową 75g(ciąża) i wyszły mi następujące wyniki: na czczo 4,62 mmol/l, po 1h 7,77 po 2h 9,11.. Gdy wykonywana jest krzywa cukrowa, normy są takie same w przypadku kobiet w ciąży, jak i innych pacjentów.. Czy mój wynik jest prawidłowy?Oto wyniki: glukoza na czczo 5.03 norma 3.90-5.50 glukoza po 1h 8.75 norma -11.10 glukoza po 2h 7.97 norma -7.80 tutaj mam strzałkę do góry insulina na czczo 25.4 norma 2.6-24.9 i tu strzałka .interpretacja wyników krzywej cukrowej temat działu: .. Odebralam dzis wyniki krzywej cukrowej Na czczo i7 Po 1h 182 Po 2h 141..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt