Zamień mowę niezależną na zależną

Pobierz

c) - Dlaczego opuszczasz mnie, Hrabio?. b) Ojciec polecił synom, żeby umyli okna.. d)Marek poprosił Basię,żeby przyniosła mu książkę.Mowa niezależna wymaga użycia dwóch niepowiązanych ze sobą składniowo wypowiedzi zdania wprowadzającego i zdania wprowadzanego.. - zapytała Telimena.. wykrzyknął Igor, e)Jacek przyznał "Mnie też przyszedł do głowy podobny pomysł"Zamień mowę zależną na niezależną w taki sposób, aby nie zmienić treści zdań: a) Dziennikarz stwierdził, że granicę dalej będą zamknięte.. od podanych wyrazów utwórz formę dopełniacza , celownika, miejscownika liczby pojedyńczej : produkcja -.PRZEKSZTAŁCIĆ MOWĘ NIEZALEŻNĄ NA ZALEŻNĄ:.. 4.Mar 23, 2021Aug 29, 2020Zamień mowę zależną w niezależną: Przeczytałam w ogłoszeniu, że potrzebna jest osoba do pracy na basenie.. d) - Mam pomysł na rozwiązanie tego zadania!. Termin "pokolenie Kolumbów" to w historii polskiej literatury określenie ludzi, których młodość upłynęła na walce z niemieckim okupantem w czasie II wojny światowej.. d) Ewa powiedziała, że nie lubi nosić okularów i że woli soczewki.. Dyżurny ruchu oznajmił pasażerom, że pociąg z Zakopanego przyjedzie z opóźnieniem.. 5 dni .. a) Marek zapytał: "Jak długo będziecie w górach?". AnswerZamień mowę zależną w niezależną a) Przeczytałam w ogłoszeniu, że potrzebna jest osoba do pracy na basenie b) Ciocia napisała w liście, że zaprasza nas na wakacje c) Matka poleciła córce, żeby umyła okna, d) Kasia obiecała, że odwiedzi nas w niedzielę e) Jurek zapytał, czy będzie mógł oddać wypracowanie w poniedziałek.Zamień mowę niezależną na zależną..

Kocham gotowanie i francuską literaturę.Zamień mowę niezależną na zależną.

Na zbiórkę przyszedł Paweł i oznajmił, że drużynowy jest chory i zbiórka odwołana.. c) Dowódca rozkazał żołnierzom, żeby ustawili się w szeregu.. Nie wchodźcie na klatkę.. e) - Domyślałam się tego - szepnęła pani Izabela po angielsku.Zamień mowę niezależną na zależną a) Marek zapytał "Jak długo będziecie w górach?". - zapytała Telimena.. c) Dowódca rozkazał żołnierzom, żeby ustawili się w szeregu.. Zachęcała, aby został w domu.. a)bojciec polecil synom,zeby umyli okna.. Ojciec polecił synom, żeby posprzątali w pokoju.. to są mowy zależne a trzeba je zmienic na niezależne wiesz jak napisz plis.Zamień mowę niezależną na zależną i odwrotnie : 1. b) Ojciec polecił synom "Umyjcie okna" c)Dlaczego opuszczasz mnie, Hrabio?. Wybierz dział .. utrwalanie lub kopiowanie materiału w celu rozpowszechnienia w szczególności zamieszczanie na innym serwerze, przekazywanie drogą elektroniczną i wykorzystywanie materiału w inny sposób niż dla celów własnej .Zamień mowę niezależną na zależną: a) Marek zapytał: ''Jak długo będziecie w górach?''. b) Ojciec polecił synom: "Umyjcie okna.". Powiedział, że idzie grać w piłkę.. Zdanie wprowadzające, którego orzeczeniem jest najczęściej czasownik oznaczający mówienie (np.: rzec), wyjaśnia kto wypowiada przytoczone słowa..

Zapiszcie go w formie mowy niezależnej.Zamień mowę zależną na niezależną.

Na zbiórkę przyszedł Paweł i oznajmił, że drużynowy jest chory i zbiórka odwołana.. Matka odparła: "Zaraz zacznie padać deszcz".. d) Ewa powiedziała, że nie lubi nosić okularów i że woli soczewki.. Ciocia napisała w liście, że zaprasza nas na wakacje.. b)dowódca rozkazał żołnierzom ,żeby ustawili się w szeregu.. a. Przeczytałam w ogłoszeniu, że potrzebna jest osoba do pracy w szpitalu.. b)Uczeń powiedział nauczycielowi,że martwi go słaba ocena ze sprawdzianu.. Mama zapowiedziała, że jeśli spóźnię się na kolację, będę miał szlaban na komputer.. d) - Mam pomysł na rozwiązanie tego zadania!. Kaśka skłamała, że ma w domu pięć zwierzaków.. d) Mam pomysł na rozwiązanie tego zadania!. Mama zapowiedziała, że jeśli spóźnię się na kolację, będę miał szlaban na komputer.. c) - Dlaczego opuszczasz mnie, Hrabio?. c)Babcia powiedziała do wnuków,że są jej skarbami.. Zamień poniższe zdania, będące przykładem mowy zależnej, na wypowiedzi w mowie niezależnej.. b) Ojciec polecił synom: ''Umyjcie okna.''. Nauczycielka w liceum z 5-letnim doświadczeniem.. Matka poleciła córce, żeby umyła okna.. b. Ciocia napisała w liście, że zaprasza nas na wakacje.. - wykrzyknął Igor.Zamień na mowę zależną; Zamień na mowę niezależną; Odpowiedzi - mowa zależnaZamień na mowę zależną; Zamień na mowę niezależną; Odpowiedzi - mowa zależna; Inne materiały..

Odpowiedz 0 ocen | na tak 0% 0 0Zmien mowę zależna na niezależną znasz sie na tym plis help.

Zdanie wprowadzane jest przytoczeniem czyichś słów w ich dosłownym brzmieniu.Zamień poniższe zdania, będące przykładem mowy zależnej, na wypowiedzi w mowie niezależnej.. - zapytała Telimena.. a)Justyna zaprosiła Ewę,aby pomogła jej się przygotować do sprawdzianu.. Nauczyciel.. -Co ty robisz?- zapytała matka.. Ułóżcie dziesięciozdaniowy tekst na dowolny temat.. - wykrzyknął Igor.. c)Ewa powiedziała,że nie lubi nosić okularów i że woli soczewki.. Ćwiczenie III.. W zdaniu: Antygona powiedziała: "Patrz, byś wspomogła i poparła siostrę" .. 6.Polski: przeredaguj mowę niezależną w zależną.. - Odrabiamy.pl Język polski - szkoła podstawowa Przykładowe rozwiązanie: Odpowiedź na zadanie z Gramatyka i stylistyka 7.. Kaśka skłamała, że ma w domu pięć zwierzaków.. c. Magda zapytała koleżanek, która z nich umie szyć maseczki.. b) Ojciec polecił synom, żeby umyli okna.. Mechanizm używania mowy niezależnej jest nieco inny, Mowa niezależna występuje wtedy, gdy przytaczamy czyjąś wypowiedź w formie cytatu lub po prostu sami coś mówimy.Zamień mowę zależną na niezależną i odwrotnie - zadania, ściągi i testy - Zapytaj.onet.pl Zadanie hubcio205 Zamień mowę zależną na niezależną i odwrotnie a) Pani na przystanku spytała mnie, czy nie powinienem być o tej porze w szkole..

To pytanie ma już najlepszą odpowiedź, jeśli znasz lepszą możesz ją dodaćZamień mowę zależną na niezależną.


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt