Województwa i stolice seterra

Pobierz

Polska: Województwa.. Pytania z mapy administracyjnej Polski.. Polska: Województwa.. Stolicą Bośni i Hercegowiny jest: 2.. Komentarze (6) dodaj komentarz.. Jedynie kraj związkowy Turyngia został utworzony w 1920 r. W 1934 r., za rządów Adolfa Hitlera, z krajów związkowych Mecklenburg-Schwerin i Mecklenburg .May 23, 2022Na terytorium naszego kraju mamy 16 województw, które dzielą się na 379 powiatów.wprowadza się zasadniczy trójstopniowy podział terytorialny państwa.. Stolice Województw.. Stolicą Niemiec jest: 4.Zobacz 1 odpowiedź na zadanie: Podaj województwa i ich stolice.. jest gites.. Pytania .. jezeli ktos szuka stolic europy to ma jak znalazł.ale co tu ukrywac nie jest to sciaga o zbyt bogatej tresci :) doładuj komentarze.7 days agoDzień dobry Dziś pomogę się przygotować do Kartkówki dla klas 7 z Województw i ich StolicZaznacz na mapie województwa i ich stolice Seterra jest darmową grą-quizem o tematyce geograficznej.. W lekcji nie pominięte zostały także mniej oczywiste państwa europy i ich stolice.. 16 województw według nowego podziału administracyjnego.. #mapaadministracyjnapolski #wojewodztwa.Śpiewająco będziesz wymieniał stolice europy takie jak Paryż, Rzym czy Berlin.. kujawsko-pomorskie.. 84% Województwo świętokrzyskie.. Czas kursu: 00:00:05. lubuskie.. Dynamika, stan i kierunki zmian.Wszystkie kraje i stolice Europy - lista Polska - Warszawa Szwecja - Sztokholm Szwajcaria - Berno Wielka Brytania - Londyn Norwegia - Oslo Niemcy - Berlin Litwa - Wilno Finlandia - Helsinki Bułgaria - Sofia Ukraina - Kijów Słowenia - Lublana Francja - Paryż Rosja - Moskwa Rumunia - Bukareszt Portugalia - Lizbona Islandia - Reykjavík Włochy - RzymSeterra 4.07.02 Seterra to darmowy program edukacyjny, dzięki któremu poprawimy swoją wiedzę z geografii..

Test wiedzy o województwach i ich stolicach.

Dowiesz się m.in. co jest stolicą Sarajewa i zdobędziesz wiele cennych informacji.. Aplikacja składa się z dużej liczby quizów, weryfikujących naszą znajomość z flag, stolic,.państwa i stolice europy flagi europy województwa i stolice mapa polityczna europy województwa i stolice państwa azji państwa ameryki południowej symbole parków narodowych afryka państwa i stolice państwa ameryki północnej państwa azji góry w ameryce południowej.May 18, 2022About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .87% Państwa Europy i ich stolice.. Spróbuj swoich sił!. Jednostkami zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa są: gminy, Organizacja terytorialna gmin w Polsce.. Bydgoszcz (siedziba wojewody) i Toruń (siedziba sejmiku wojewódzkiego) lubelskie.. Gorzów Wielkopolski (siedziba wojewody) i Zielona Góra (siedziba sejmiku wojewódzkiego)Lista województw i ich stolic (kolejność alfabetyczna): · dolnośląskie - stolicą, czyli miastem wojewódzkim jest Wrocław · kujawsko-pomorskie - Bydgoszcz jest siedzibą wojewody, a Toruń siedzibą sejmiku województwa · lubelskie - miastem wojewódzkim jest LublinAfryka: Kraje - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata..

Suma punktów: /32.00.Województwa i ich stolice - test.

Pokaż wszystkie gry Europa >> .. Seterra jest darmową grą-quizem o tematyce geograficznej.. Jest to wersja online .Ucz się o krajach, stolicach, oceanach, flagach i miastach w Afryce, Europie, Ameryce Południowej, Północnej, Azji i Australii używając ćwiczeń z mapami konturowymi.. Pokaż wszystkie gry Europa >> Ameryka PółnocnaWspółpracuje z najnowszymi wersjami większości.. Polska: Stolice Województw - Testy geograficzne: Seterra jest darmowym quizem geograficznym, który uczy Cię krajów, miast i innych obiektów geograficznych z całego świata.. Dark Mode Log in .. Polska: Stolice Województw.. Stolicą Hiszpanii jest: 3. dolnośląskie.. Jest to wersja online, Za jej pomocą możesz poznawać kraje, stany i stolice całego świata.. Lublin.. województwo mazowieckie, województwo podkarpackie.. Seterra istnieje od 1997 roku, została przetłumaczona na 40 języków I jest uwielbiana przez ludzi z dookoła świata.. Szkoła - zapytaj eksperta (1536) Szkoła - zapytaj eksperta (1536) Wszystkie (1536) Język angielski (815) Język polski (371) Matematyka (350) Biznes i .Nov 17, 2021 Za jej pomocą możesz poznawać kraje, stany i stolice całego świata.. Powiązane tematy.. Za jej pomocą możesz poznawać kraje, stany i stolice całego świata.Darmowy test geograficzny z mapy województw Polski wraz z Stolicami..

Za jej pomocą możesz poznawać kraje, stany i stolice ...Stolica.

Seterra jest darmową grą-quizem o tematyce geograficznej.. Polecane teksty: 85% Irlandia - szmaragdowa wyspa.. Ilość pytań: 32 Rozwiązywany: 76901 razy Fiszki Powtórzenie Nauka Rozwiąż test.. Jest to wiedza, która przyda się nie tylko w szkole, ale także w życiu codziennym.Podział administracyjny Republiki Weimarskiej.. Nazwy powiatów i gmin zazwyczaj pochodzą od ich głównych miast (stolic), z tą jednak różnicą, że nazwa.. W latach państwo składało się z 18 krajów związkowych, których korzenie wywodzą się z czasów Cesarstwa Niemieckiego.. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt