Bohaterowie książki sposób na alcybiadesa

Pobierz

ZASĘPA- bohater pierwszo planowy, jest najbardziej zdeterminowany członkiem paczki,pełni role przywódcy.. Był inicjatorem zdobycia SPONY.. Swoje przezwisko zawdzięcza temu, że przestrzegał uczniów przed losem Alcybiadesa, ateńskiego przywódcy, moralnie zepsutego, wygnanego z kraju.Geneza.. Po wejściu na danego bohatera możesz dodać do niego opis.Podaj 3 przykłady dlaczego bohaterowie książki " Sposób na Alcybiadesa" szukali sposobu na nauczycieli 2016-02-08 16:02:15 Bohaterowie lektury " sposób na Alcybiadesa " 2013-03-04 18:55:23 Załóż nowy klubAlcybiadesa uważa za miernego nauczyciela, gdyż ten nie potrafi utrzymać ciszy na lekcjach.. Kliknij na nazwisko postaci aby zobaczyć o niej informacje.. Słabiszewski zwany "Słabym" - był najsilniejszy z całej klasy ósmej A, kolega Ciamciary.Sposób na Alcybiadesa - streszczenie szczegółowe, Rozdział 1 Główny.Charakterystyka - Bohaterowie "Sposobu na Alcybiadesa" - klp.plBohaterowie "Sposobu na Alcybiadesa".. Marcin Ciamciara zwany "Ciamcią" - główny bohater i narrator wydarzeń.. Niegdyś uratował z tarapatów Szekspira, dlatego miał jego dozgonną wdzięczność.. Alcybiades - bohater główny i tytułowy, profesor Tymoteusz Misiak, nauczyciel historii.. Uczeń ósmej klasy męskiego liceum im.. Wraz z trójka kolegów uważany jest za najgorszego ucznia i prowodyra wielu błazeństw i występków wobec regulaminu szkoły.BOHATEROWIE POWIEŚCI SPOSÓB NA ALCYBIADESA..

Dostrzegał, że "sposób na Alcybiadesa" działa zarówno na historyka, jak i uczniów.

"Sposób na Alcybiadesa" Autor: Edmund Niziurski Wydanie XVI 1990rok Poznań Wydawnictwo: Poznańskie Postacie Główni bohaterowie: Ciamciara, Pędzel, Zasępa, Słaby, profesor Misiak Role drugoplanowe: Szekspir, Dyr., Żwaczek, Kicki,.Alcybiades (Tymoteusz Misiak) był nauczycielem historii w męskim liceum imienia Samuela Lindego i jednocześnie głównym i tytułowym bohaterem powieści Edmunda Niziurskiego pt.: "Sposób na Alcybiadesa".W książce "Sposób na Alcybiadesa" bohaterowie uświadamiają, że niekoniecznie musi tak być.. Po przegranej z bratem - Wątłuszem Drugim przeszedł załamanie nerwowe i zajął się pisaniem poezji.. Alcybiades - bohater główny i tytułowy, profesor Tymoteusz Misiak, nauczyciel historii.. Opowiada już z pewnego dystansu czasowego, kilka lat po opisywanych wydarzeniach - jest już po maturze.. SŁABY (SŁABISZEWKI)- miał takie przezwisko bo był najsilniejszy, lubił zajęcia sportowe.• Sposób na Alcybiadesa • Sposób na Alcybiadesa - streszczenie szczegółowe • Sposób na Alcybiadesa - streszczenie w pigułce • Sposób na Alcybiadesa - opracowanie • Sposób na Alcybiadesa - bohaterowie • Alcybiades - charakterystyka • Zenon Zasępa - charakterystyka • Marcin Ciamciara - charakterystyka • Bohaterowie "Sposobu na Alcybiadesa"Charakterystyka bohaterów..

Autor książki "Sposób na Alcybiadesa" - Edmund Niziurski to znany pisarz powieści przygodowych dla młodzieży.

Wątłusz Pierwszy - bokser.. Uczniowie Ciamcia - Marcin Ciamciara, narrator powieści Zasępa - kolega Ciamciary Słaby - SłabiszewskiKomentarze.. "Sposób na Alcybiadesa" to jedna z najbardziej znanych książek w jego dorobku.. Swoje przezwisko zawdzięcza temu, że przestrzegał uczniów przed losem Alcybiadesa, ateńskiego przywódcy, moralnie zepsutego, wygnanego z kraju.Sposób na Alcybiadesa (165596) - Edmund Niziurski - Książka, recenzja, streszczenie Sposób na Alcybiadesa Edmund Niziurski Wydawnictwo: OLESIEJUK Data wydania: 2011-12-04 Dyrektor Szkoły im.. Oni, zamiast się uczyć, wolą znaleźć sposób na przechytrzenie pedagogów i zdanie do .Lektury » Edmund Niziurski » Sposób na Alcybiadesa » charakterystyka bohaterów Sposób na Alcybiadesa - Edmund Niziurski charakterystyka bohaterów Marcin Ciamciara - jeden z głównych bohaterów powieści i jednocześnie jej narrator.. Jest już po maturze.Bohaterowie "Sposobu na Alcybiadesa".. Zenon Zasępa - uczeń klasy ósmej, był inteligentny i zdolny, a także podejrzliwy.. Marcin Ciamciara - jeden z głównych bohaterów powieści i jednocześnie jej narrator.. MARCIN CIAMCIARA (CIAMCIA- główny bohater i narreator, opowiada o wydarzenichz perspektywy czas, jest już po maturze.. W czasie, kiedy rozgrywała się akcja powieści, był uczniem klasy ósmej.Alcybiadesa uważa za miernego nauczyciela, gdyż ten nie potrafi utrzymać ciszy na lekcjach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt